ESM®

ESM. Ustnik – najważniejszy element instrumentów dętych drewnianych

W 1977 roku założyciel firmy Ernst Schreiber wyjechał wraz z rodziną do Tyrolu w Austri, gdzie wraz ze swoimi asystentami rozpoczął produkcję klarnetów, obojów i fletów piccolo. Od 1981 roku firma specjalizowała się w ustnikach do klarnetu. Zostały one opieczętowane marką Ernst Schreiber Tyrol „EST” i nadal są używane przez wielu, wielu muzyków.

 

Ponieważ rozwój firmy w Austrii nie był dłużej możliwy, w 1988 roku cała firma przeniosła się do Michelstadt w Niemczech. Od tego czasu ustniki ESM produkowane są z miłością i zaangażowaniem i dostarczane są nie tylko do Europy, ale także do Ameryki i Azji.

 

W 1996 roku Ernst Schreiber przekazał stery firmy w ręce swojej córce Cornelii (dyrektor zarządzający) oaz Paula Kinzelmanna (dyrektor techniczny). W 2000 roku Ernst Schreiber zmarł niestety zbyt wcześnie, po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Dzięki zakorzenieniu w tradycji i koncepcji Ernsta Schreibera, reputacja produktów ESM wciąż rośnie a eksport rozszerza się na cały świat.

 

Specjalizacja w ustnikach dla profesjonalistów oraz specjalnych kategoriach studenckich powoduje konieczność rozszerzenia produkcji do 4 sterowanych komputerowo maszyn stołowych oraz kilku w pełni zautomatyzowanych tokarek CNC. Ważnymi priorytetami dl ESM są dalszy rozwój i rozwój nowych produktów.

 

Cały zespół ESM przywiązuje wagę do osobistego kontaktu z klientami. A naszym pragnieniem jest zadowolenie naszych klientów, które uzyskujemy oferując kompetentną i przyjazną fachową poradę, a dodatkowo lubimy spędzać czas z naszymi klientami, szczególnie w tym szybko zmieniającym się czasie. Jest to możliwe, ponieważ jesteśmy małą firmą rodzinną, która szanuje życzenia i prośby swoich muzyków. Produkcja ustników wykonywana jest z wielką miłością i starannością, ponieważ dobra jakość naszych ustników jest na pierwszym miejscu.

Ustniki do saksofonu

Klasyczny

Ustniki do saksofonu „Classic” opracowaliśmy we współpracy z Joachimem Rinke, który wykłada w Konserwatorium we Frankfurcie. Dostępne rozmiary 5, 5*, 6, 6* i 7 dla saksofonów altowych i tenorowych. Ustniki z większymi „odchyleniami” są specjalnie zaprojektowane do big bandów. Ustniki „Classic” są również doskonałe dla muzyków jazzowych. Gwarantują bogaty dźwięk i nawet w wyższych zakresach są jędrne, lekkie i miękkie, dotyczy to również altissimo. Ustniki ESM są stabilne pod względem intonacji i są szczególnie przyjazne dla stroików, a także stanowią bardzo dobrą alternatywę dla ustników metalowych.

Ustnik 4* Alto Classic został specjalnie zaprojektowany dla uczniów przy pomocy Michaela Ungera („Talking Sax”, nauczyciela muzyki).

Nr 6 z otwarciem 1,80 mm można polecić jako model uniwersalny i nadaje się również do nowoczesnych stylów gry. Ma pewną reakcję, doskonałą intonację oraz zrównoważony i pełny dźwięk, mówi Claus Raumberger, dziennikarz muzyczny i autor „Das Saxophon”.

Specjalnie dla studentów wraz z Michaelem Ungerem z „Talking Sax” i nauczycielem muzyki opracowaliśmy ustnik 4* Alt Classic z otworem 1,50 mm. Ma łatwą odpowiedź i jest bardzo odpowiedni dla początkujących.

Jazz

Opracowaliśmy również specjalną linię „JAZZ” dla muzyki jazzowej i rozrywkowej. Te ustniki mają wysoką przegrodę i wytwarzają specjalny, ostry i jaśniejszy „rozrywkowy” dźwięk. Co więcej, powiększenie komory sprawiło, że dźwięk stał się pełniejszy. Nasza rekomendacja: Jazz 7 Tenor. Ciągły rozwój ustników altowych „JAZZ” we współpracy z Michaelem Ungerem z „Talking Sax” i nauczycielem muzyki zaowocował znacznymi ulepszeniami. Tutaj polecamy Jazz 7* Alto.

Z Michaelem Ungerem odnowiliśmy również nasze ustniki do saksofonu sopranowego. Sopran 6* jest szczególnie popularny wśród innych rozmiarów.

Baryton

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie poszerzyliśmy nasz asortyment o Ustniki do saksofonu barytonowego. Dzięki wysokiej klasy wykonaniu ustniki wyróżniają się wysoką precyzją i doskonałą jakością. Kwalifikują się do każdego rodzaju muzyki, od klasyki po jazz. Ponadto opracowaliśmy serię Ustników do saksofonu, które posiadają metalowy pierścień na czopach. Dlatego mają te same cechy, co nasze ustniki do saksofonu altowego i tenorowego z metalowym pierścieniem.

Nie wahaj się ich przetestować, abyś mógł być pod wrażeniem doskonałej różnorodności brzmienia.

METALRING

Ustniki do saksofonu sopranowego, altowego, tenorowego oraz barytonowego wszystkich naszych serii zostały wyposażone o metalowy pierścień, który jest wykonany z polerowanego mosiądzu.

Różne testy ze znanymi muzykami wykazały następujące cechy:

  1. wyższa skuteczność
  2. lepsza projekcja i dźwięczność przy niezmienionej podaży energii
  3. szybka reakcja i zwiększona selektywność, które rozwijają wirtuozowską grę

Pozytywnym efektem ubocznym metalowego pierścienia jest odporność na pękanie, jeśli ustnik niewłaściwie przylega do korka, który jest zbyt gruby dla ustnika. Ponadto ustnik z metalowym pierścieniem „Classic” Alto stał się doskonałym narzędziem, zwłaszcza dla lidera big bandu.

Ustniki do saksofonu z metalowym pierścieniem produkowane są w najpopularniejszych rozmiarach ze wszystkich serii.

HEAVEN to nowy materiał, który naprawdę zasługuje na swoją nazwę!

Jednym z wyników naszych badań nad różnymi materiałami jest barwiony akryl, niektóre z błyszczącymi, metalicznymi dodatkami. Ustniki te szybko stały się popularne wśród muzyków w każdym wieku i stylu. W końcu nie tylko ciekawie wyglądają, ale też mają doskonałe właściwości brzmieniowe. W porównaniu z tradycyjnymi czarnymi projektami, nasze modele „Heaven” są łatwiejsze do grania, mają dużą objętość i płynny ton z bardzo szybką reakcją. Używamy tego materiału do produkcji ustników do klarnetów i saksofonu. Dostępne są dwa modele ustników do saksofonu altowego:

Model „Classic” z tradycyjną, lekko wklęsłą komorą oraz model „Jazz” ze stopniem wewnątrz wykonanym z tego nowego materiału. Oba typy są oferowane z różnymi ladami, od bardzo wąskich do bardzo szerokich, w zależności od pożądanej odpowiedzi lub dźwięku. Cechą szczególną obu konstrukcji jest metalowy pierścień na wale. Niektóre wybrane modele naszych ustników do saksofonu tenorowego z serii „Jazz” są dostępne tylko z metalowym pierścieniem, ponieważ z tego materiału wykonane są również najpopularniejsze niemieckie ustniki do klarnetów.

Nie wszystkie rozmiary są jeszcze dostępne. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy wybrany przez Ciebie ustnik jest już dostępny.

Naszym pragnieniem jest zadowolenie naszych klientów, które uzyskujemy oferując kompetentną i przyjazną fachową poradę. Jest to możliwe, ponieważ jesteśmy małą firmą rodzinną, która szanuje życzenia i prośby swoich muzyków.

Jeżeli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie poszukiwanego przez siebie instrumentu lub marki – stworzymy dla Państwa – OFERTĘ SPECJALNĄ!!!

Czego szukasz?

What are you looking for?