ANTIGUA®

ANTIGUA - znajdź w Sobie Muzykę!

Antigua Winds została założona w 1991 roku przez Freda Hoeya. 
Korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia jaki nauczyciel, projektant, auto i muzyk stworzył instrumenty Antigua 
Do dzisiaj, firma kieruje się jego wizją przy tworzenia nowych produktów, które zainspirują Państwa muzyczną podróż i dostarczają dźwięk, na który zasługujecie, za uczciwą cenę. 
We własnych nowoczesnych zakładach ustalamy precyzyjne kryteria produkcji, a każdy instrument jest sprawdzany  w San Antonio przed wysłaniem do Ciebie. W razie potrzeby dokonywane są korekty, aby być pewnym, że każdy instrument spełnia nasze wysokie standardy. 
Jesteśmy wdzięczni za wszystkie informacje zwrotne od dealerów i konsumentów, ponieważ to pomaga nam się rozwijać aby tworzyć bardziej doskonałe instrumenty. 
Jesteśmy dumni, że mamy siedzibę w San Antonio w Teksasie. To trzystuletnie miasto jest bogate w kulturę i autentyczną atmosferę gościnności. 

 

ANTIGUA® PRO-ONE

Saksofony Antigua® Pro-One® to najbardziej wszechstronna seria saksofonów Antigua. Peter Ponzol, uznany muzyk i projektant, uważa ProOne za najwyższy wyraz swoich koncepcji projektowych.

Od podnośnika G#, który zapewnia, że nigdy się nie przykleja, po wałek B-C# i mostek F-F# – to saksofon marzeń dla każdeo profesjonalisty. Sercem i duszą instrumentów Pro-One Specjalnie zaprojektowana i ręcznie wykonana fajka PONZOL®, która zapewnia precyzyjną intonację i konsystencję dźwięku na każdym poziomie głośności. Seria zawiera również trójzębne ramiona na klawiszach o niskim rejestrze, które można regulować, aby poprawić wyraźne, zwięzłe wejścia bez obawy o trzepotani – Trident Key Arms.

Hybrid Rolled Tone Holes to pierwsza „hybryda”, połączenie klasycznych otworów tonowych z otworami z zawiniętymi rantami., oferuje zrównoważony dźwięk, dodając jednocześnie siły tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Sopran jest jednoczęściowym korpusem, dzięki czemu zawodnicy unikają turbulencji, które pojawiają się podczas odczepiania się szyi. Niestandardowy stop i konstrukcja Pro-One zapewnia zwinną reakcję i genialnie bogate i ciemne brzmienie.

ANTIGUA® PRO USA

ANTIGUA® PRO USA to seria instrumentów, które dla profesjonalnych rozwijających się muzyków stanowią doskonałe narzędzie do odkrywania i zgłębiania własnego potencjału. Precyzja wykonania, unikatowe wzornictwo, materiały klasy premium, nieskazitelny kunszt oraz niezawodność światowej rangi są podstawą instrumentów ANTIGUA® PRO.

ANTIGUA® VOSI

Firma ANTIGUA® USA z dumą prezentuje nową rewolucyjną linię ANTIGUA® VOSI. Po czterech latach badań rynku oraz rozwoju produktu, w połączeniu z ogromnymi inwestycjami w technologię udało się stworzyć produkt na miarę potrzeb początkujących muzyków i uczniów szkół muzycznych. Do produkcji instrumentów ANTIGUA® VOSI używane są najlepsze materiały, które w połączeniu z precyzją wykonania gwarantują wysoką jakość produktu.

ANTIGUA® WOODWIND

Instrumenty z serii ANTIGUA® USA zaczęto produkować w 1991 roku oferując tym samym wysokiej klasy, a jednocześnie przystępne cenowo instrumenty dęte dla aspirujących muzyków. Zgodnie z duchem założenia instrumenty te nadal rozwijają się poprzez ciągłe doskonalenie jakości, troskę o perfekcyjne wykonanie oraz poszukiwanie nowych fabryk.

 

Antigua Winds powstała z chęci zapewnienia każdemu możliwości tworzenia muzyki bez konieczności wydawania majątku na swój własny instrument, nie tracąc przy tym nic na jakości. 

Grając na saksofonie tenorowym Antigua® Model 25, od razu uświadomiłem sobie jak bardzo bogaty dźwięk posada ten instrument i jest to zasługa PowerBell. Jednakże to, co naprawdę zwróciło moją uwagę, to natychmiastowa reakcja instrumentu. Kiedy zacząłem naciskać klapy, aby Model 25 "zaśpiewał" i pokazał swoje prawdziwe kolory, nuty wydawały się wyskakiwać z saksofonu i wypełniać cały pokój. Altissimo nie tylko "odpalały" z niesamowitą łatwością, ale także rezonowały z głębokimi barwami.

  • fragment recenzji saksofonu tenorowego Antigua® Model 25 w magazynie DOWNBEAT

Czego szukasz?

What are you looking for?